България с чиста победа над Германия на старта на Евроволей 2015

Снимка: БФВ

Мъжкият национален отбор на България победи Германия с 3:0 (25:20, 25:17, 25:20) в първия си мач от предварителна група А на Европейското първенство по волейбол 2015, който бе игран пред над 12 000 зрители, изпълнили трибуните на в столичната зала Арена Армеец.

Така родните национали започнаха с успех в турнира, като надиграха убедително считания за фаворит германски тим . С това те записаха 3 точки от мача и оглавиха и класирането в потока без загубен гейм, следвани от Холандия, също с 3 точки, но с един загубен гейм.

Селекционерът на България Пламен Константинов започна с Владимир Николов, Георги Братоев, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Теодор Салпаров.

Националите ни превъзхождаха съперника по всички показатели, като надделяха със стабилно посрещане, добър сервис и себераздаване в защита.

И в трите гейма родните представители показаха воля и характер и не оставиха никакви шансове на съперника да реагира. В първите две части те поведоха с разгромното 7:2 и 8:2 и свалиха германците на колене. В третата част Бундестима вече нямаше същите съпротивителни сили и нашите затвориха мача с чиста победа.

Реализатор за победата на България стана Владимир Николов с 14 точки. Тодор Алексиев добави 11 точки за успеха.

Статистика от мача виж тук.

В първия мач от група А тимът на Холандия победи Чехия с 3:1 гейма (25:21, 25:17, 20:25, 25:18)