Ботев елиминира Пирин след 120-минутна битка

Източник: Официален сайт на Ботев (Враца)

Ботев (Враца) се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България, след като победи госта си Пирин с 3:1, съобщава Тopsport.bg.

В редовното време победител не бе излъчен (1:1), което наложи изиграването на две допълнителни продължения. В тях домакините вкараха на два пъти и подпечатаха участието си в следващата фаза от надпреварата.

Точни в полза на победителите бяха Альошев, Стоев и Чаворски, а за гостите се разписа Николов.

Домакините от Враца стояха солидно на терена през първото полувреме. Те нерядко притесняваха съперника си, като в определени фрагменти от сблъсъка натискаха благоевградчани в тяхната половина.

"Орлетата" не останаха длъжни на врачани, като записаха 3 чисти положения за гол, възползвайки се от една от тях.

Резултатът бе отрит след 37 минути, когато Николов "даде крила" на гостите, разписвайки се за 0:1.

Въпреки неимоверните усилия, които положиха домакините, резултатът не беше изравнен до почивката.

Това се случи 11 минути преди края, когато Альошев вкара за 1:1. Минута по-късно Рениа остави гостите с човек по-малко на терена, получавайки червен картон.

В 12-ата минута от продълженията Стоев вкара за 2:1, а крайното 3:1 оформи Чаворски, отбелязал секунди преди изтичането ан 120-ата минута от сблъсъка.