Банско удари Черноморец, изпревари двата Пирин-а (СНИМКИ)

снимки: infomreja.bg

Отборът на Банско победи Черноморец (Бургас) с 2:0 у дома в мач от 11-ия кръг на „Б“ група.

По този начин възпитаниците на Александър Томаш се изкачиха на третото място във временното класиране, изравнявайки се по точки - 20 с Пирин (Благоевград), който е с мач по-малко, както и изпреварвайки с две съседите от Пирин (Разлог), които по същото време загубиха при гостуването си на Монтана с 0:3.

И двата гола на стадион „Свети Петър“ в планинския курорт паднаха след почивката.

Първия го вкара Борислав Хазуров.

Той се разписа в 48-ата минута след извеждащо подаване на Янислав Иванов и грешка на вратаря на гостите Димитър Николов.

В 55 –ата минута Янислав Иванов се възползва от добър пас на Венцислав Бенгюзов и покачи на 2:0.

Домакините имаха тотално надмощие през целия мач и можеха да запишат и по-убедителна победа, ако не бяха фрапантните пропуски пред вратата на гостите.

За цял мач „акулите“ създадоха едва едно положение в средата на първото полувреме, когато капитанът Деян Христов засече с глава центриране в малкия пеналт, но резервният вратар Пламен Колев се справи, спасявайки сигурно попадение.

Стартов състав Банско: Пламен Колев, Симеон Димитров, Слави Шопов, Венцислав Бенгюзов ,Костадин Слаев, Георги Ангелов (к), Мартин Станкев, Янислав Иванов, Богомил Христов, Борислав Хазуров, Любимир Витанов.

Стартов състав Черноморец: Димитър Николов, Петър Петров, Любомир Гуцев, Иван Стоянов, Ахмед Хикмет, Петър Лазаров, Даниел Стаматов, Стойко Иванов, Милен Танев, Искрен Писаров, Деян Христов (к).