Аматьорският турнир по тенис на корт в Кюстендил удари рекорд

снимка: Дани Асенова, infomreja.bg

Тазгодишният аматьорски турнир по тенис на корт в Кюстендил удари рекорд. Общо 56 любители на този интересен спорт се включиха в битка за отличията. Организатор на спортната проява е тенис клуб „Кюстендил” с треньор Бойко Сотиров.

Горещото време не попречи на участниците да покажат майсторство на корта. Призовите места си оспорваха деца-начинаещи на минитенис до 12 и жени-начинаещи над 12 години, схема до 14 и над 14 години, основна схема-мъже и основна схема-жени, както и надпревара по двойки.

При най-малките деца-начинаещи до 12 год. победител стана Иван Стефанов, следван от Любима Банова, Васил Ивчев и Калина Радева. При жени-минитенис над 12 години Цветина Петрова бе над всички, побеждавайки на финала Ани Стоянова. Стилян Георгиев спечели при участниците до 14 години. Втори остана Иван Стоичков, а третото място си поделиха Антонио Георгиев и Томислав Скандалиев.

Мартин Сотиров триумфира в схемата над 14 години. Втори се класира Деян Гаминчев, а Кристияна Грънчарова и Антонина Колева останаха трети.

В основната схема жени победата отиде при Дима Стоилова, която на финала се наложи над Ася Бачева. При мъжете победител стана Георги Бъчваров, след като надигра Влади Владимиров. В състезанието на двойки триумфираха благоевградчаните Любомир Пандулев и Спас Самарджиев, които се наложиха над своите съграждани Богдан Сергиев и Георги Бъчваров. 7-годишната Симона Петрова получи купата за най-малък участник.