Александър Бараклийски с отлично представяне на Европейското първенство по Шотокан карате- WSF в Албена

Снимка: личен архив

Отлично представяне на татамито в курорта Албена направи състезателят на карате клуб "Мак Доналд" Александър Бараклийски.

На 10- то Европейско първенство по Шотокан карате- WSF за всички възрасти, кюстендилският талант се окичи със сребърен медал в дисциплина кумите, кат. - 84 кг.

В първи и втори кръг възпитаникът на треньорката Диляна Владимирова постигна победи над състезатели от Румъния.

В спора за златния медал той се изправи срещу представител на Грузия и само малшанса го лиши да триумфира като краен победител. и да стъпи на най- високото стъпало на стълбичката за награждаване.

Кюстендилският талант отстъпи с минималното 1:2 точки и това му отреди второто място в крайното класиране.