Академик прегази Дунав

снимка: infomreja.bg

Академик Благоевград записа убедителна победа като домакин на Дунав 2007. Отборът, воден от Петър Клечков, вкара точно два пъти повече точки от съперника си, побеждавайки го с 84-42, след като контролира срещата през цялата й продължителност. Това бе четвъртият успех за тима, който има и две загуби и е в горната част на класирането.

Русенци пък имат актив от 3 победи и 3 загуби. Сравнително равностойни бяха само първите 10 минути на мача, като в тяхното начало гостите поведоха, но съперникът бързо промени това. Много силна втора десетка на благоевградчани бързо увеличи преднината им, която на моменти стана повече от 20 точки. На почивката пък таблото показваше 40-23.

Темпото се запази и през второто полувреме, а баскетболистите уверено вървяха към победата. Авансът им отново премина границата от 20 точки за 57-33. Противникът почти спря да се съпротивлява през последната четвърт, а това доведе до още по-голямо увеличаване на разликата. Васил Александров регистрира дабъл дабъл за победителите – 24 точки и 10 борби. По 11 точки вкараха Алекс Симеонов и Георги Кунов, а по 10 плюс 6 борби записаха Венцислав Петков и Николай Манов.