Айрън Рамадановски с шампионска титла при кадетите

снимка: Дани Асенова, infomreja.bg

Без да позволи да му бъде взета нито една точка, Айрън Рамадановски от кюстендилския клуб по борба спечели републиканската шампионска титла при кадетите. На финала в категория 76 кг кюстендилецът се наложи над състезателя от „Левски” /София/. Рамадановски бе обявен и за най-резултатен състезател на шампионата в Самоков, като купата му връчи старши треньорът на клуба Валери Райчев. Негов личен треньор е Димчо Загоров.

Бронзови отличия за кюстендилската школа по борба спечелиха Ален Мирчев в катeгория 63 кг, Георги Захариев в катигория 46 кг и Станислав Йорданов в категория 42 кг. Виктор Андонов се класира 8-ми в категория 50 кг. В първенството още се бориха Тони Василев и Красимир Иванов и Благовест Андонов. Отборът на „Рилски спортист” /Самоков/ завоюва отборната комплексна титла, пред „Левски” и ЦСКА. Клуб „Васил и Георги Илиеви” е на 5-то място. В първенството участваха 159 кадети от 21 клуба от страната.

Айрън Рамадановски стана носител на пояса „Васил и Георги Илиеви” от тазгодишния международен турнир за кадети в Кюстендил. В понеделник Айрън замина на лагер с националния отбор по борба - кадети. „Той е единственият борец, който в републиканските първенства, а и от турнира в Хърватска, няма загубена нито една точка! Очакваме, в неговата категория да няма преборвания за Европейското първенство, което ще се проведе от 9 до 14 август в Полша. Преди това Рамадановски ще участва и на турнир в Турция”, заяви старши треньорът Валери Райчев. От 13-ти юни на лагери с националните отбори /мъже и жени/ заминават още трима кюстендилски борци - Ралица Иванова, Емилиян Тодоров и Боян Загоров.