9 медала за каратеките от КК „Шурикен“ - Кюстендил, на „Фунакоши Оупън 2019” в Скопие

Снимка: Личен архив

Поредните си отличия спечелиха каратеките на КК „Шурикен” - Кюстендил, на международното татами.

На турнира „Фунакоши Оупън 2019” в Скопие, Северна Македония, 9-те състезатели на треньора Веселин Димитров грабнаха 9 отличия, от тях 4 златни, 3 сребърни и 2 бронзови.

Със златни медали се окичиха двата състава на отборно ката до 10 и до 12 г.

Марио Иванов, Борис Иванов и Васил Здравков бяха като машини при по-малките, а Асен Миланов, Божидар Сотиров и Денис Априлов бяха с класа над съперниците си при по-голямата възраст.

Освен двете първи места в отборното, като победители в индивидуалната надпревара триумфираха Марио Иванов на ката до 10 г. и Денис Априлов в същата дисциплина до 12 г.

Също на ката сребърни медали завоюваха Асен Миланов до 12 г., Искрен Тодоров до 14 г. и Християн Василев до16 г., Васил Здравков до 10 г. и Божидар Сотиров до 12 г., спечелиха бронза.

На победа от отличията остана Янислава Йорданова на ката до 12 г., който зае 5-то място.

В надпреварата участие взеха над 500 състезатели от Македония, България, Албания, Косово и Сърбия.